Preludium.net
Ten serwis używa cookies, dzięki którym może działać lepiej. Więcej w zakładce Cookies

Rodzaje zajęć

Prywatne Ognisko Artystyczne PRELUDIUM prowadzi naukę gry na instrumentach, zajęcia z zakresu teorii muzyki oraz zajęcia umuzykalniające dla przedszkolaków.
Zajęcia nauki gry na instrumencie są prowadzone wyłącznie jako indywidualne.
Do prowadzenia zajęć grupowych konieczne jest zebranie odpowiedniej ilości chętnych. Muzyka klasyczna i rozrywkowa

Zajęcia indywidualne:
fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, harfa, flet poprzeczny, klarnet, trąbka, puzon, akordeon, saksofon, śpiew, gitara elektryczna, gitara basowa, ukulele, keyboard, saksofon, fortepian, perkusja, wokal rozrywkowy

Zajęcia grupowe:
zespół smyczkowy, zespół gitarowy, chór, zespół wokalny

Rytmika dla przedszkolaków

Grupowe zajęcia umuzykalniające dla przedszkolaków w wieku 3-6 lat

Zajęcia "Gordonowskie”

Preludium zaprasza na nowy cykl zajęć umuzykalniających dla niemowląt i małych dzieci (0-3, 3-6) prowadzonych w oparciu o nowatorską teorię uczenia się muzyki autorstwa Eliasa Edwina Gordona.
„Zajęcia gordonowskie” rozwijają zdolności muzyczne, wrażliwość słuchową i kreatywność. Wspomagają także rozwój mowy i rozwój intelektualny oraz koordynację i koncentrację.
Poziom zdolności muzycznych dziecka nigdy nie jest większy niż w chwili narodzin. Najważniejszym okresem dla uczenia się jest czas od pierwszych chwil po urodzeniu (a nawet przed) do ukończenia 3 roku życia.
Dzieci z rodzicami/opiekunami uczestnicząc w zajęciach słuchają muzyki i podejmują pierwsze próby śpiewu, ruchu i zabawy z muzyką. Dzięki temu, maluchy już od najwcześniejszych dni uwrażliwiają się na dźwięki oraz wszechstronnie się rozwijają. Zapoznajemy je z bogatym słownikiem muzycznym i przygotowujemy do podjęcia w przyszłości nauki gry na instrumencie.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwojem (nie tylko muzycznym) swojego dziecka już od pierwszych chwil życia!
Czekamy na rodziców z niemowlętami od pierwszego miesiąca życia, a także na przyszłe Mamy (Panie w drugim/trzecim trymestrze ciąży).
Opole, ul. Powstańców Śl. 25, parter

MUZYKOTERAPIA indywidualna i grupowa dla dzieci ze specjalnymi potrzebami

Muzykoterapia to usystematyzowany proces terapii, który wykorzystuje muzykę i jej elementy dla ułatwienia komunikacji, uczenia się mobilizacji, ekspresji, koncentracji, poprawy sfery fizycznej, emocjonalnej, intelektualnej oraz poznawczej w celu rozwoju wewnętrznego potencjału uczestnika terapii.
Istotą muzykoterapii jest nawiązanie muzycznej więzi z dzieckiem / dorosłym i towarzyszenie mu w całej terapii poprzez wsparcie i stosowanie odpowiednich technik muzykoterapeutycznych. Współczesna, prawidłowo prowadzona muzykoterapia jest oparta o metody potwierdzone naukowo i standardy pracy.
W muzykoterapii może uczestniczyć każda osoba, niezależnie od: stanu zdrowia, wieku, posiadanych umiejętności muzycznych, rodzaju zaburzeń.
Najczęściej stosuje się ją u osób: z zaburzeniami rozwojowymi, fizycznymi, emocjonalnymi, psychicznymi, upośledzonych ruchowo, intelektualnie, u dzieci nieprzystosowanych społecznie, z trudnościami w nauce czytania, pisania; u dzieci nadpobudliwych; z lękami; nieśmiałych; z mózgowym porażeniem dziecięcym, czy ze spektrum autyzmu.
Cele muzykoterapii:ułatwia komunikację i wspomaga jej rozwój; daje możliwość wyrażania swoich emocji i potrzeb; wzmacnia samoocenę i wiarę w siebie; wyzwala kreatywność i spontaniczność; rozwija umiejętności sensoryczne, motoryczne oraz wspomaga i wzmacnia umiejętności poznawcze; integruje uczestników procesu, niesie odreagowanie i odprężenie; uaktywnia fantazję i wyobraźnię.
Przede wszystkim muzyka rozbudza radość, ciekawość i motywację. To punkt wyjścia do nauki nowych umiejętności, a także rehabilitacji.
Zapraszamy i czekamy na zgłoszenia!
Opole, ul. Powstańców Śl. 25, parter

Nauka gry na UKULELE!

W Preludium można pobierać naukę gry na instrumencie zwanym UKULELE. To wdzięczna - mniejsza wersja klasycznej gitary, ale o odmiennej technice gry ostatnio zdobywa coraz więcej fanów na całym świecie. Warto spróbować...

Mamy klasę HARFY!

W Preludium działa pierwsza na Opolszczyźnie klasa harfy. Warto zapoznać się z tym pięknym instrumentem i jego możliwościami.

Nasza Galeria

Co w galerii

Fotografie z koncertów i imprez organizowanych przez Preludium. Zapraszamy do oglądania...

Prywatne Ognisko Artystyczne „Preludium”
Barbara Zwolińska-Kobiela
45-085 Opole, ul. Powstańców Śl. 25
NIP: 754-001-01-06
Konto: PKO Bank Polski I O/Opole
Nr: 04 1020 3668 0000 5402 0012 8033
www.preludium.net

Dane kontaktowe

Sekretariat:
Opole, ul. Powstańców Śl. 25
poniedziałek, środa, piątek: 14.00-18.00
wtorek, czwartek: 13.00-17.00
tel.: 774417969, 531474263
biuro@preludium.net